Pre všetkých tých Prima študentov ale aj širokú verejnosť - neštudentov, čo radi čítajú, je v Prime k dispozícii knižnica s cca 500 anglickými titulmi a 50 nemeckými titulmi (pozor! knižnicu priebežne dopĺňame a nakupujeme nové tituly z každej úrovne). Okrem zjednodušenej literatúry máte k dispozícii aj plné verzie kníh, napr. Harry Potter, Narnia, rozprávky, Zvieracia farma, Denník Bridget Jonesovej atď. samozrejme v angličtine a nemčine. Je len na vás, čo si vyberiete.

Ako si môžem knihy z Prima knižnice požičiavať?
Prima knižnica sídli v kancelárii školy na poschodí v pavilóne B a jej otváracie hodiny sú zhodné s úradnými hodinami školy.

Koľko kníh si môžem požičať naraz?
Najideálnejšie len 1-2, aby vám knihy nestáli doma na polici a mohli tak byť k dispozícii ďalším záujemcom o čítanie.

Ako dlho môžem mať knihu požičanú?
Maximálne 4 týždne. V prípade, že knihu nevrátite včas, škola vás vyzve SMS-kou alebo e-mailom.

Čo ak knihu stratím alebo poškodím?
V prípade straty alebo poškodenia je študent povinný knihu finančne nahradiť.

Koľko stojí členstvo v knižnici?
Nič. Prima knižnica je pre Prima študentov úplne zdarma. Členské pre neštudentov je 10 € - z toho 5 € je vratný depozit po odovzdaní poslednej knižky.

Ako mám vedieť, ktorá úroveň je pre mňa vhodná?
V prípade, že ste na začiatku štúdia tej ktorej úrovne angličtiny, vždy je lepšie začať o úroveň nižšie a postupne sa prepracovať na svoju úroveň
jazyka.

Od ktorej úrovne jazyka mám začať čítať?
Úplne od začiatku, t.j. úroveň začiatočník. Najjednoduchšími knihami sú tzv. „easystarts“ so slovnou zásobou 200 slov, takže žiadny problém!

Prečo by som mal/a čítať knihy v angličtine/nemčine?
Lebo čítaním zjednodušenej literatúry primeranej vašej úrovni jazyka získavate novú slovnú zásobu, osvojujete si anglickú a nemeckú stavbu vety, začnete prirodzene rozmýšľať v angličtine cudzom jazyku, naberáte plynulosť aj presnosť vo vyjadrovaní sa a navyše vám čítanie zaručí aj príjemný estetický zážitok.

Aktuálny zoznam kníh na požičiavanie je k dispozícii TU

Otváracie hodiny knižnice nájdete TU

ANGLICKÁ A NEMECKÁ KNIŽNICA PRE VEREJNOST